Akapit wprowadzający jest ważną częścią każdego artykułu, ponieważ tworzy kontekst i pomaga czytelnikom nawiązać z Tobą kontakt. Powinien być krótki, samodzielny i uzupełniać tytuł i streszczenie. Jedną ze skutecznych strategii jest rozpoczęcie wstępu od cytatu osoby lub grupy, która odnosi się do omawianego tematu.
Niechcice
Niechcice byli rodziną piwowarów. Produkowali szeroką gamę napojów alkoholowych, w tym piwo i wino.
W XIX wieku w mieście działało kilka zakładów przemysłowych. Niektóre z nich były państwowe, inne prywatne.
Należały do nich fabryka drożdży, winiarnia, gorzelnia i młyn. Wszystkie znajdowały się w starej części miasta.
Były zbudowane na planie prostokąta z cegły i zaprawy wapiennej. Były trzypiętrowe, miały piwnicę i dwie dodatkowe kondygnacje w postaci wieżyczek.
Właścicielami zakładów była grupa biznesmenów. Najbardziej znanymi właścicielami byli: I. Pfeffer, Sz. Kupczyk i Szymona Strauch.
W okresie międzywojennym fabryka została znacznie rozbudowana. Została również znacznie zmodyfikowana, a wiele budynków zostało zmienionych. Niektóre z tych zmian były spowodowane wojną, która doprowadziła do spadku produkcji. Nazwa zakładu zmieniała się kilkakrotnie, podobnie jak maszyny.
Dulscy
Założona przez filantropa rodzina Dulskich jest jedną z tych rodzin, na których można polegać, jeśli chodzi o wysoki poziom zaangażowania w sprawy społeczności. Od małego rodzinnego gospodarstwa rolnego po obecną siedzibę w Saint Louis w stanie Missouri, Dulscy mają długą listę osiągnięć i dokonań, z których mogą być dumni.
Brian Dulski nie ustępuje w sprawach technicznych, ma na swoim koncie imponujący wachlarz osiągnięć, w tym dyplom z ekonomii i biznesu z Allegheny College oraz MBA z McKendree University. Ma żonę Anne Dulski i dwoje dzieci: Enolę (2009) i Charlesa (2010). Najbardziej znaczącym z jego wielu wyróżnień jest niedawny awans na stanowisko CIO w biurze innowacji Facebooka, gdzie jest odpowiedzialny za najważniejsze inicjatywy firmy.
Kostkowie
Kostkowie byli sporą grupą o szacowanej populacji ponad 68 000. Pomimo względnej wielkości w morzu Rednecków, Kostkowie zdołali zachować zdrową etykę pracy i wiele znaczących osiągnięć na swoim koncie. Niektóre z nich to prestiżowe wyróżnienia w postaci dyplomu ukończenia studiów w Ivy League oraz miejsce w zespole dużej organizacji informacyjnej. Mają też kilkanaścioro dzieci, z których najważniejsze to żądny władzy dziennikarz, aspirujący autor i utalentowany muzyk. Kostkowie mają solidną etykę pracy i jasną wizję swojej przyszłości, co jest najbardziej widoczne w sposobie, w jaki udaje im się wychowywać swoje dzieci, zachowując jednocześnie zdrową równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. To może być trudne do osiągnięcia, ale można to zrobić, jeśli jest się gotowym do wysiłku.
Kozacy
Na południowej, stepowej granicy Ukrainy rozwijało się nowe społeczeństwo wojskowe – Kozacy (od turkijskiego kazak, co oznacza „poszukiwacz przygód” lub „wolny człowiek”). Kozacy wchłonęli poszukiwaczy przygód, chłopów uciekających przed pańszczyzną oraz mężczyzn ze szlachty i innych warstw społecznych, którzy połączyli się dla wzajemnej ochrony.
Kozackie tradycje wojskowe są silne, a chłopcy byli uczeni wojowniczości od najmłodszych lat, zazwyczaj zaraz po wyrżnięciu zębów. Ich ojcowie uczyli ich sztuki ostrego strzelania, zręczności i koordynacji.
W XVII wieku przywódcy kozaccy, tacy jak Bohdan Chmielnicki, zjednoczyli ich w niezależną armię i pokonali polskich właścicieli ziemskich kontrolujących tereny ukraińskie, Żydów i ukraińskich katolików, którzy porzucili prawosławie, by przyłączyć się do Kościoła rzymskiego. To był początek długiej serii konfliktów, które doprowadziły do śmierci tysięcy ludzi i ostatecznej aneksji przez Rosję.
Wrażenie, że wielu Kozaków popiera Moskwę, może być jednak oparte bardziej na propagandzie niż na rzeczywistości. Na przykład Związek Kozaków promuje kampanię mobilizującą kozackich ochotników do wojny na Ukrainie, ale niektóre źródła w terenie sugerują, że tak nie jest.